Dana Sobolewska

Nazywam sie Dana Sobolewska. Urodzilam sie i wychowalam na Mazurach, na stałe mieszkam w Stanach Zjednoczonych.
Kiedy w latach 80-tych wyladowałam w Nowym Jorku, odkryłam ze to miasto bedzie moim miejscem na ziemi i zakochałam się! Od tamtego dnia minęło wiele lat a ja nadal jestem zakochana w Nowym Jorku po uszy!
Niemal każdego dnia podglądałam swoje miasto w obiektywie kamery skąd narodziła się we mnie nowa pasja- FOTOGRAFIA!
Uczyłam się fotografii samodzielnie, mam swój własny styl który rozwijam pozwalając na lepsze poznanie siebie i otaczającego mnie świata.
Moje zdjęcia Nowego Jorku sa raczej nietuzinkowe, często bywam w miejscach mało znanych, rzadko odwiedzanych przez turystów a nawet rdzennych nowojorczyków. Dużą role w tworzeniu tych zdjęć odgrywa pora roku i warunki atmosferyczne przez co uchwycone chwile są przedstawione w sposób zupełnie nieprzypominający fotografii komercyjnej. Magia i aura panująca w tym wielkim mieście inspiruje mnie do ciągłych poszukiwań czegoś nowego do odkrycia.
Fotografuje z ciekawości i zainteresowania.
Oprócz fotografii moja druga pasja są podróże. Odwiedziłam kilka krajów Europy i Azji, ale najczęściej podróżuje po Stanach Ameryki Północnej.
Z każdej takiej wyprawy przywożę mnóstwo wyjątkowych i bezcennych zdjęć do których można wrócic i poczuć jeszcze raz moment i emocje które towarzyszyły mi przy uchwyceniu chwili.
Moje motto:
"Patrz oczyma,fotografuj sercem!"
        /David du Chemin/

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz